#1 2009-12-09 16:45:55

Chomik

Nowy użytkownik

4665313
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2009-12-08
Posty: 3
WWW

Na co uważac przy zakupie a co godne polecenia.

Witam wszystkich użytkowników!
Na Waszym forum nie ma jeszcze takiego tematu więc pomyślałem że warto taki założyć. Może się okazać przydatny przy zakupie wyposażenia. Otóż : Elementy wyposażenia/repliki których należy się wystrzegać. Piszcie o swoich pozytywnych jak i negatywnych doświadczeniach ze sprzętem. Ja zacznę    

Repliki

Socom MK23 STTI (green gas)
Na pierwszy rzut oka może wydawać się ciekawym pistoletem. Ładny wygląd tłumik i ma kopa. 420 fps to dość dużo. Ale skądś musi brać tą moc. Jest po prostu "gazo żerny" Jedno nabicie starczy na 1,5 góra 2 magazynki. Kolejnym problemem jest brak jakichkolwiek części na rynku do tej repliki. W przypadku usterki mamy przysłowiową lipę.

Wszelkie M4 firmy DBOYS/BOYI
M4 jest dość popularne. Większość ludzi wybiera eMki bo niby są dobre. Moim zdaniem to kupa złomu. Kolega miał taką replikę. Było z nią dużo problemów. Po trzech miesiącach poszedł cały gearbox. Coś się spaliło Selektor ognia też się wyrabia po jakimś czasie lufa zaczyna się chwiać a w skrajnych przypadkach chwyt przedni możemy obracać do okola.

Kałachy firmy DBOYS/BOYI
Rozpadają się w rękach. Mój znajomy miał takiego. MIAŁ... Dokładnie AKS74 Najpierw zepsuł się magazynek potem poszła kolba. Nie warto!

AK47S firmy CYMA
Jeśli już chcemy koniecznie AK od CYMY to pod żadnym pozorem nie brać S-ki. Bebechy w porządku ale kolba bardzo szybko się wyrabia. Stała kolba też po jakimś czasie puszcza ale wytrzymuje znacznie dłużej. Mi w moim AK74 kolba poszła po prawie 3 latach ostrego użytkowania.

O replikach z mojej strony wsio.

Sprzęt

Gogle Sun Wind Dust (SWD)
Niestety jestem nieszczęśliwym posiadaczem tych gogli Przy zakupie myślałem że sprzęt amerykański-kontraktowy jest dobry. Po kilku treningach z tymi goglami przekonałem się że nie. Szybka często wychodzi z oprawek. Gąbka mająca bezpośredni kontakt z twarzą szybko się wyrabia. Wygniata się po prostu co sprawia że gogle stają się bez użyteczne. Po założeniu ich z hełmu na oczy lub normalnie miałem na skroniach szpary na kilka milimetrów. Mogla tamtędy spokojnie wlecieć kulka ASG. Szybek nie radził bym wystawiać na strzał repliki mającej więcej niż 380fps bo mogła by się po prostu stłuc. Kolejna sprawa : gumki. Wąskie pokryte materiałem który się pruje co chwilę trzeba opalać lub przycinać. Nie raz mi gumki wyskoczyły z gogli w czasie treningu. Kompletna beznadzieja. Nie polecam nikomu omijać szerokim łukiem!             

Nakolanniki GFC z Alta lock.
Kopie nakolanników ALTA. Szybko zrywają się klamry. Nie warto!

Pas taktyczny LC3
Trzeba uważać na klamrę która wykonana jest z tworzywa. Łatwo może pęknąć.

Co do sprzętu wartego uwagi to gorąco polecam ładownice z MIWO MILITARY (PRASZKA) Tylko Praszka ponieważ z Lublińcem były problemy z realizacją. Paczki szły do ludzi po 2-3 tygodnie.

Tyle z mojej strony. Jak coś mi się przypomni to dopiszę. Siedzę w tym całym majdanie już 3 rok więc jakby był jakiś problem z doborem wyposażenia chętnie coś doradzę Mam dość sporą wiedzę na temat sprzętu więc mogę coś doradzić opisać albo pomóc szukać. W razie czego pytać śmiało!   

Pozdrawiam wszystkich!

Ostatnio edytowany przez Chomik (2009-12-09 23:35:39)

Offline

#2 2009-12-21 17:58:19

nitek2

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2009-12-08
Posty: 3

Re: Na co uważac przy zakupie a co godne polecenia.

Ja nie polecam gogli z gfc ; ) , jeśli już warto zainwestować w coś porządniejszego ; )

Offline

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
dentysta Szczecin implanty Szczecin Trzęsacz wakacje Ełk apartamenty Pisanie prac